ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL DÜNYA SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT İLÇELER
SON DAKİKA :

15 Temmuz şehitleri adına dev bayrak dikildi

Sarıgöl Sığırtmaçlı Mahalle sakinleri tarafından dikilen dev Türk bayrağı, 15 Temmuz’da mahalleye hakim bir tepede tüm şehitler adına dikildi.

Eklenme:16.07.2020 / 10:45          Güncelleme:16.07.2020 / 10:45
Linkedin Google
Sarıgöl Sığırtmaçlı Mahalle sakinleri tarafından dikilen dev Türk bayrağı, 15 Temmuz’da mahalleye hakim bir tepede tüm şehitler adına dikildi.
Mahalle sakinlerinden İlkay Kacar ve Fahrettin Akbaba, Türk bayrağını tepeye uzun zamandır dikme hayallerinin olduklarını belirtti.
Türk bayrağının dikimi öncesinde mahallede kadınlarının desteğiyle bayrağın dikileceği mevkide önce temizlik yapıldı. Kadınların el emeklerinden biriktirdikleriyle gerekli hazırlıklar yapılarak dev bayrak 15 Temmuz’da mahalle sakinleri tarafından göndere çekildi. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra tüm mahalle halkı bir ağızdan İstiklal Marşı okudu. Bayrak çekme töreninde şehitler için, Türkiye’nin refahı için dualar edildi.
İdris Akbaba, "Şehit ruhun göklerde nöbette, kanın bayrakta en yükseklerde" sözleriyle yaptıkları çalışmadan gurur duyduklarını belirtti. Duygusal anlar yaşanan anlarda bayrak ve vatan sevdası vurgulandı.
Bayrağın dikilmesinde emeği geçen Halime Akbaba, "Mahallemizin en hakim tepesine birlikte diktiğimiz dev bayrak 8 metre yükseklikte ve 3x2 etabında. Burada katılımlarından dolayı mahallemiz kadınlarına teşekkür ederim." dedi.
Etiketler :
Copyright © 2015 ManisaObjektifHaber.com İHA abonesidir.
www.ManisaObjektifHaber.com
info@ManisaObjektifHaber.com
Rss Mobile @ManisaObjektifHaber /ManisaObjektifHaber

Manisa Valiliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi Yunusemre Belediyesi Manisa Emniyet Müdürlüğü Celal Bayar Üniversitesi Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM İhlas Haber Ajansı

Kurumsal

Künye İletişim Reklam

Yayın İlkeleri

Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir Yazıların Sorumluluğu Yazarlarına Aittir

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45