ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL DÜNYA SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT İLÇELER
SON DAKİKA :

Yunusemre Belediyesi bu yıl da Aigai kazı çalışmalarının ana sponsoru oldu

Yunusemre Belediyesi, Manisa’nın önemli turizm varlıklarından biri olan Aigai antik kentinde yürütülecek kazı çalışmalarına desteğini bu yıl da sürdürecek. Çalışmalar kapsamında protokol imzalanırken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, tarihi ve kültürel varlıkların gün yüzüne çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları önemsediklerini belirtti.

Eklenme:19.07.2019 / 16:07          Güncelleme:19.07.2019 / 16:07
Linkedin Google
Yunusemre Belediyesi, Köseler Mahallesi yakınlarında tarihi M.Ö 8. yüzyıla dayanan Aigai antik kentinde yürütülen kazı çalışmalarına bu yıl da destek verecek. Yürütülecek çalışma kapsamında protokol imzalanırken; imza törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Kazı Başkanı Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin ve Belediye Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz katıldı.
Kazı Başkanı Doç. Dr. Yusuf Sezgin, bu yıl da ana sponsorlarının Yunusemre Belediyesi olduğunu dile getirerek Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti. Doç. Dr. Sezgin burada yaptığı açıklamada, “Birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl da Aigai kazılarının ana sponsoru Yunusemre Belediyesi. Bu çalışmalar bizim için çok önemli. Başkanımızın destekleri için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Amaçlarının kentin tarihi dokusunu öne çıkarmak olduğunu kaydeden Başkan Çerçi ise imza töreninde yaptığı konuşmada, “İlçemizde sanayi ve tarımın yanı sıra tarih turizmini de öne çıkarmak adına çalışmalar yapıyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak bu yıl da Aigai’de devam eden kazı çalışmalarına ekipman, ulaşım, yemek, lojistik hizmetleri ile personel konusunda katkı sunacağız” dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak da şehrin kültürel ve tarihi değerlerinin ortaya çıkarılmasının önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Belediye Başkanımız seçildiği ilk günden beri şehrin imarı ve ihyası için müthiş çalışmalara imza atıyor. Bunun içinde kültür ve sanat çalışmaları çok ayrı bir yer teşkil ediyor. Müzeler, kültür salonları bunlar ile ilgili aktiviteler var. Aigai’deki kazı çalışmalarına da ciddi anlamda destek veriyor. Başkanımıza, ekibine ve Yunusemre Belediyemize vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ederiz.”

Etiketler :
Copyright © 2015 ManisaObjektifHaber.com İHA abonesidir.
www.ManisaObjektifHaber.com
info@ManisaObjektifHaber.com
Rss Mobile @ManisaObjektifHaber /ManisaObjektifHaber

Manisa Valiliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi Yunusemre Belediyesi Manisa Emniyet Müdürlüğü Celal Bayar Üniversitesi Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM İhlas Haber Ajansı

Kurumsal

Künye İletişim Reklam

Yayın İlkeleri

Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir Yazıların Sorumluluğu Yazarlarına Aittir

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45