ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL DÜNYA SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT İLÇELER
SON DAKİKA :

Türkiye ve Çin’deki ’Büyükşehir sistemi’ karşılaştırıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde Çin ve Türkiye Büyükşehir sistemleri karşılaştırılmalı olarak çalıştayda incelendi.

Eklenme:11.07.2019 / 11:20          Güncelleme:11.07.2019 / 11:20
Linkedin Google
Manisa Celal Bayar Üniversitesinde (MCBÜ) “Türkiye’de ve Çin’de Metropoliten Alan Yönetim Modellerinin Karşılaştırılması: Türkiye’de 6360 Sayılı Yasa Sonrasında Yeni Bir Büyükşehir Modeli Önerisi” konulu çalıştay düzenlendi. Manisa Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğü koordinatörlüğünde MCBÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştaya, MCBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim elemanları katıldı.
Çin’in otoriter özellikler gösteren yönetim yapısı, yoğunlaşan kentsel nüfusu ve coğrafi alan bakımından dağılım özelliklerinin ele alındığı çalıştayda, MCBÜ İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Uçar’ın Mevlana Programı çerçevesinde yürütülen bir araştırma projesi kapsamında Çin Guangdong bölgesindeki Guangzhau şehrinde yaptığı incelemelerden elde edilen veriler analiz edildi. Çalıştay çerçevesinde Doç. Dr. Ahmet Uçar, Çin’deki inceleme ve yöneticilerle yaptığı mülakat sonuçlarının sunumunu yaptı ve katılımcılarla konu tartışıldı. Sonuç olarak Çin’in Batı dünyasında oldukça farklı bir kültür coğrafyasına, yerel yönetim organizasyonuna ve hızla büyüyen ekonomik verilere sahip olması ve günümüzdeki artan uluslararası önemi nedeniyle sürekli mercek altına alınması gereğinin önem kazandığı sonucuna varılarak bulgular, Manisa Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğüne sonuç bildirisi olarak sunuldu.

Etiketler :
Copyright © 2015 ManisaObjektifHaber.com İHA abonesidir.
www.ManisaObjektifHaber.com
info@ManisaObjektifHaber.com
Rss Mobile @ManisaObjektifHaber /ManisaObjektifHaber

Manisa Valiliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi Yunusemre Belediyesi Manisa Emniyet Müdürlüğü Celal Bayar Üniversitesi Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM İhlas Haber Ajansı

Kurumsal

Künye İletişim Reklam

Yayın İlkeleri

Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir Yazıların Sorumluluğu Yazarlarına Aittir

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45