ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL DÜNYA SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT İLÇELER
SON DAKİKA :

Alaşehirli kursiyerler çalışmalarını sergiledi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda, kursiyerler bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eserlerini sergiledi.

Eklenme:12.06.2019 / 14:07          Güncelleme:12.06.2019 / 14:07
Linkedin Google
Alaşehir Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler tarafından ortaya çıkarılan eserler sergilendi. Tarihi Kurşunlu Han’da açılan serginin açılış konuşmasını yapan Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Ölmez, "2018-2019 Eğitim Öğretim yılında ilçe genelinde halkımızın talepleri doğrultusunda çeşitli kurslar açmaktayız. 286 alanda kurs açıldı. Bu kurslarda 5 bin 883 kişi eğitim gördü. Halkımızın talepleri doğrultusunda kurslar açmaktayız. İlçemizde örgün eğitimin dışına çıkan açık ortaokul ve açık lise öğrencisi bin 180 vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyoruz " dedi.
Sergide konuşan Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, "Yaşam boyu öğrenme Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en çok önemsediği konulardan bir tanesi. Gençlerin eğitimi önemli, ancak eğitim sadece okulda yapılmıyor. Eğitim yediden yetmişe bütün yaş aralığında yapılıyor. Eğitim sadece okumak yazmak değildir. İnsanların her alanda devletin vatandaşlarına hizmet sunması vatandaşlarının ayağına hizmeti götürmesi sosyal devlet anlayışının ve devlet anlayışının bir gereği. Bu alanda emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.
Sergide kursiyerler tarafından halkoyunları gösterileri, defile düzenlendi. Programın sonunda okuma yazma kursunda belge alanlara belgeleri verildi.
Sergiye Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve vatandaşlar katıldılar.

Etiketler :
Copyright © 2015 ManisaObjektifHaber.com İHA abonesidir.
www.ManisaObjektifHaber.com
info@ManisaObjektifHaber.com
Rss Mobile @ManisaObjektifHaber /ManisaObjektifHaber

Manisa Valiliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi Yunusemre Belediyesi Manisa Emniyet Müdürlüğü Celal Bayar Üniversitesi Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM İhlas Haber Ajansı

Kurumsal

Künye İletişim Reklam

Yayın İlkeleri

Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir Yazıların Sorumluluğu Yazarlarına Aittir

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45