ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL DÜNYA SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT İLÇELER
SON DAKİKA :

300 dağcı İsmet Ülkeli’yi Spil Dağı’na tırmanarak andı

2011 yılında hayatını kaybeden Manisalı dağcı İsmet Ülkeli için düzenlenen etkinlikte, çeşitli illerden gelen 300 sporcu Spil Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi.

Eklenme:25.03.2019 / 11:31          Güncelleme:25.03.2019 / 11:31
Linkedin Google
Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Manisa İl Temsilciliği tarafından bu yıl 6’ncı kez düzenlenen ’İsmet Ülkeli’yi Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı’ yapıldı. Manisa’nın yanı sıra Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, İstanbul, İzmir, Konya, Sakarya ve Fransa’dan gelen 25 kulüpten yaklaşık 300 sporcunun katıldığı anma tırmanışında dağcılar Spil Dağı zirvesine ulaştılar. 23 Mart Cumartesi günü Spil Dağı’na çıkıp Tütün Tarlası mevkiinde kamp kurmalarıyla başlayan dağcılar geceyi dağda çadırlarında geçirdiler. 24 Mart Pazar günü sabah erken saatlerde, klasik rotası ve oduncu yolu rotası olarak iki grupta zirveye doğru hareket eden dağcılar saat 12.30 civarında Spil Dağı’nın zirvesinde buluştular. Zirvede soğuk ve rüzgarlı bir havada anma töreni gerçekleştirip saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşını okudular. Törende konuşan TDF Manisa İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu, geçmişte Manisa’da yetişen dağcıların Türk dağcılığına yön verdiğini ve yeni nesil dağcıların da bunu daha yukarılara taşımak için gayret göstermeye devam ettiğini vurguladı. İsmet Ülkeli’yi rahmetle andıklarını kaydeden Kuloğlu, "8 yıl önce rahatsızlığı sebebiyle aramızdan ayrılan, yıllarca dağcılık sporuna hizmet etmiş, dağcılığın gelişmesine katkı sağlamış, bu sporunun duayenlerinden sayılan merhum İsmet Ülkeli hocamızı hatırlamak ve hatırlatmak için 6. kez bu Spil Dağı’nda bir araya geldik. Manisa’yı ve Spil Dağı’nı tanıttığımıza, dağcılık sporunun gelişimine katkı sağladığımıza, gençlerimizi doğa sporlarına yönlendirip onları zararlı bağımlılıklardan uzak tuttuğumuza inanıyoruz. Faaliyetimizin gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi olan Manisa Büyükşehir Belediyemize ayrıca İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Yunusemre Kent Konseyi’ne ve Spil Dağı Milli Parkı Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Etiketler :
Copyright © 2015 ManisaObjektifHaber.com İHA abonesidir.
www.ManisaObjektifHaber.com
info@ManisaObjektifHaber.com
Rss Mobile @ManisaObjektifHaber /ManisaObjektifHaber

Manisa Valiliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi Yunusemre Belediyesi Manisa Emniyet Müdürlüğü Celal Bayar Üniversitesi Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM İhlas Haber Ajansı

Kurumsal

Künye İletişim Reklam

Yayın İlkeleri

Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir Yazıların Sorumluluğu Yazarlarına Aittir

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45