ASAYİS EKONOMİ MAGAZİN SPOR POLİTİKA GENEL YEREL DÜNYA SAĞLIK KÜLTÜR-SANAT İLÇELER
SON DAKİKA :

Vali Deniz Makedonya göçmenlerinin şenliğine katıldı

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği (MAK-GÖÇ) tarafından düzenlenen geleneksel 13. Bahar Şenliğine katıldı.

Eklenme:25.03.2019 / 10:37          Güncelleme:25.03.2019 / 10:37
Linkedin Google
Yunusemre ilçesi Çağatay Uluçay Ortaokulu bahçesinde yapılan 13. Bahar Şenliğinde Vali Deniz’i MAK-GÖÇ Başkanı Eyüp Deniz karşıladı. Burada konuşan Vali Deniz, etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Tarihte cihan devleti kurduğumuzu, bunun da kökünde merhamet, sevgi, hoşgörü ve güzellik olduğunu belirten Vali Deniz, “Biz farklılıklarımızı zenginlik olarak gören bir milletiz. Bu bizim en büyük değerimiz. Bu coğrafya Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Mevlana’nın sevgi tohumlarını attığı bir coğrafya. Bizim yapmamız gereken bu sevgiyi, bu hoşgörüyü yaymak. Çünkü sadece bizim değil, dünyanın buna ihtiyacı var. Batınında, doğunun da bizim medeniyetimize, bizim güzelliğimize ihtiyacı var. Bu güzellikleri hep beraber yaşatalım, değerlerimize, kültürümüze sahip çıkalım. Ortak vatanımız Anadolu diyeceğiz, Türkiye diyeceğiz. Hep beraber Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması için çaba sarf edeceğiz” dedi.
MAK-GÖÇ Başkanı Eyüp Deniz de Vali Deniz’i düzenledikleri şenlikte aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti. Başkan Deniz, bu yıl 13. kez düzenledikleri şenliği her yıl sürdürmek istediklerini belirtti. Şenlikte, yöresel halk oyunları gösterisi sunuldu.

Etiketler :
Copyright © 2015 ManisaObjektifHaber.com İHA abonesidir.
www.ManisaObjektifHaber.com
info@ManisaObjektifHaber.com
Rss Mobile @ManisaObjektifHaber /ManisaObjektifHaber

Manisa Valiliği Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Belediyesi Yunusemre Belediyesi Manisa Emniyet Müdürlüğü Celal Bayar Üniversitesi Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM İhlas Haber Ajansı

Kurumsal

Künye İletişim Reklam

Yayın İlkeleri

Yayın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir Yazıların Sorumluluğu Yazarlarına Aittir

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45